سوال‌های پرتکرار

جراحی پولیپ بینی و تصحیح انحراف بینی را می توان همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد.

اگر منطقی باشید هیچ‌گاه از عمل جراحی پشیمان نمی‌شوید. درست است در بینی‌های گوشتی ورم طولانی‌تر است و مدت بیشتری طول می‌کشد تا بینی شکل نهایی را پیدا کند، اما ارزش آن را دارد.

۱- کسانی که دچار اختلالات تنفسی هستند.

۲- افرادی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند و می‌خواهند شکل ظاهری بینی تغییر کند و زیباتر شود.

پس از عمل بینی باید از خوردن غذاها و خوراکی‌های سفت که نیاز به جویدن زیاد و گاز زدن دارند پرهیز کرد. مثلا گاز زدن سیب، خوردن کباب چنجه، ته‌دیگ و … ممنوع می‌باشد. اما خوردن غذاهای دیگر مثل برنج، خورش و … مشکلی ندارد. ممکن است تا یکی دو روز پس از جراحی بینی، به علت استفاده از لوله تراشه برای بیهوش کردن بیمار، گلو درد وجود داشته باشد که مرتفع می‌شود. خوردن غذاهای گرم و نرم مانند سوپ در این ایام توضیه می‌شود و همین‌طور از غذاهای شور نیز پرهیز شود.

1 تا ۲ هفته استفاده از چسب بر روی بینی کافی است.

نگرانی و اضطرابی نداشته باشید. دقت کنید آخرین وعده غذایی را ۸ ساعت قبل از زمانی که قرار است عمل شوید، خورده باشید و پس از آن چیزی نخورید و نیاشامید.

  • بعد عمل، بینی شما ورم خواهد داشت که شدت آن در یک ماه اول کاسته می‌شود، ولی تا حدود ۱۲-۱۸ ماه ادامه خواهد داشت. بهترین عامل کاهش ورم گذشت زمان است.

یک هفته استراحت کافی است

هیچ ممانعتی برای انجام عمل بینی برای آن دسته از افرادی که دائما عینک می‌زنند وجود ندارد. می‌توانند بعد از عمل تا ۴ ماه از لنز استفاده کنند و یا عینک خود را با چسب روی پیشانی بچسبانند تا سنگینی عینک روی بینی نباشد و بعد از ۴ ماه نیز می‌توان به صورت عادی عینک زد.