جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

اثر خارق‌العاده جراحی پلک بر حالت و زیبایی چشم‌ها!!!

چشم‌ها از مهم‌ترین بخش‌های صورت در زیبایی است. به طوری که در اولین برخورد به چهره‌ی هر فردی، نگاه‌ها و چشم‌ها خودنمایی می‌کنند. با سپری شدن زمان و بالا رفتن سن و سال و همچنین تاثیرات جاذبه، عضلات چشم و پلک شل می‌شود. این تغییرات با پف کردن پلک‌های پایین و جمع شدن چربی در زیر آن‌ها، آویزان شدن پوست پلک، سنگینی پلک، ایجاد چین و چروک اطراف پلک‌ها و حتی کاهش میدان‌دید همراه است. به غیر از افزایش سن، دلایل مادرزادی نیز می‌تواند این مشکلات را برای فرد بوجود آورد.

این شرایط علی‌رغم تاثیری که در زیبایی شخص دارد، ممکن است میدان‌دید او را نیز به واسطه‌ی افتادگی پلک‌های بالا بر روی چشم‌ها تحت‌الشعاع قرار دهد. درحقیقت این تغییرات، نشاط و شادابی صورت را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد و موجب می‌شود فرد خسته و بی‌حوصله به نظر برسد و ظاهر فرد پیرتر از حالت واقعی دیده شود.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟

عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) به سادگی امکان رفع مشکلات پلک به‌صورت بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی را فراهم می‌آورد. این عمل تنها به افراد در سنین بالا اختصاص ندارد، بلکه ممکن است در مواردی برای افرادی که در سن پایین مشکلات ساختمانی پشت پلک دارند نیز انجام شود. عمل بلفاروپلاستی یک روش درمانی رایج است و موجب می‌شود چهره جوان‌تر و زیباتر به نظر برسد.

جراحی پلک‌ها در تمام سنین به‌منظور ترمیم تاثیرات ناشی از پیر شدن پوست و بافت‌های نگه‌دارنده آن صورت می‌گیرد. در برخی موارد برای کسب نتایج بهتر، جراحی پلک‌ها با جراحی لیفت ابرو همراه می‌شود.

جراحی پلک

چه کسانی کاندید انجام عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) هستند؟

– افرادی که با افزایش سن و یا دلایل مادرزادی از افتادگی پلک‌های بالا ناراضی هستند.
– کسانی که از جمع شدن چربی و پف پلک‌های پایین رنج می‌برند و ظاهر آن‌ها مسن‌تر از سن واقعی‌شان دیده می‌شود.
– آن دسته از افرادی که به واسطه مشکلات ناحیه پلک‌ها خسته و بی‌حوصله به نظر می‌رسند.
– افرادی که به دلیل کش آمدن پلک‌های بالا دچار کاهش میدان‌دید شده‌اند
– کسانی که پلک‌های بلندی دارند و این مساله در زیبایی و گاها بینایی آن‌ها تاثیر داشته است.
– افرادی که از افتادگی پوست و ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم‌های خود راضی نیستند.

پس از انجام جراحی معمولا کمی ورم و کبودی اطراف چشم‌های بیمار مشاهده می‌شود که تقریبا یک الی دو هفته ماندگاری دارد و با کمپرس یخ قابل کنترل است. بلفاروپلاستی را به عنوان یکی از کم عارضه‌ترین روش‌های درمانی می‌شناسند. البته تجربه، دانش، تخصص و چیره‌دستی جراح نیز تاثیر بسزایی در نتیجه‌ی عمل دارد. نتایج حاصله از عمل پلک‌ها سال‌ها و گاها مادام‌العمر باقی خواهد ماند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *