جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینیبینی یکی از مهم­ترین عناصر در زیبایی­ شناختی صورت به حساب می­‌آید. به عنوان مثال اگر بینی نسبت به دیگر اجزای صورت بزرگ باشد یا عیبی در آن وجود داشته باشد، تعادل و زیبایی تمام صورت را تحت تاثیر قرار می­‌دهد. در زیبایی شناختی چهره، به بینی نباید به صورت مجزا نگاه کرد، بلکه بینی را درکنار سایر اجزای صورت مورد توجه قرار داد.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)  که جزو محبوب­ترین ‌عمل‌های زیبایی صورت می‌باشد، می­‌تواند نقشی اساسی در ایجاد این تعادل در بینی و صورت شما ایفا کند؛ همچنین با ارتقای تصویری که از خود در ذهنتان دارید اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد.

عمل جراحی بینی قادر است بینی شما را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کند، زاویه آن را نسبت لب بالایی تغییر دهد و نوک بینی را جا‌به‌جا کند. علاوه بر جنبه­‌های زیبایی‌شناختی، رینوپلاستی برای اصلاح مشکلات تنفسی و ایرادهای ساختاری بینی نیز کاربرد دارد. 

نتایج جراحی بینی دائمی می‌باشد، به همین دلیل برای رسیدن به نتیجه مطلوب مهم است که جراح ماهر و با تجربه باشد. این تجربه و تخصص کافی در جراحی، تا حد زیادی نتایج عالی و نزدیک به خواسته فرد را میسر خواهد کرد. اگر قصد جراحی بینی دارید دنبال بهترین جراح باشید تا بتوانید ریسک عمل را به حداقل برسانید.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه زمانی است؟

از نظر علمی دخترها از سن 13 سالگی و پسرها از سن 15 سالگی به بعد می‌توانند عمل جراحی بینی را انجام دهند. البته باید درنظر داشت مسائلی از قبیل رشد کل بدن، رشد صورت و همچنین سابقه فامیلی فرد نیز بایستی مورد بررسی قرار گیرد. اما به‌طور کلی عمل جراحی بینی برای هر دو جنس از سن 17 – 18 سال به بعد قابل انجام است

جراحی زیبایی بینی برای اصلاح و بهبود موارد زیر کابرد دارد:

  • بینی نسبت به دیگر ارکان صورت خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد
  • برجستگی روی پل بینی وجود داشته باشد (قوز بینی)
  • بینی بیش از اندازه پهن باشد
  • نوک بینی بزرگ یا افتاده باشد
  • بینی نامتقارن یا کج باشد (عدم هارمونی و تقارن در نمای تمام رخ صورت)
  • بینی در اثر حادثه شکسته یا دچار آسیب شده باشد
  • ساختار بینی موجب بروز مشکلات تنفسی شود یا از زمان تولد نقصی در بینی وجود داشته باشد
  • تیغه‌ی بینی دچار انحراف باشد
  • شکل و مدل بینی مورد رضایت فرد نباشد
  • در برخی موارد تنوع و ارتقا زیبایی چهره

جراحی بینی در کمتر از 10 دقیقه

درصورتی که فرد کاندید جراحی بینی بوده و مشکل تنفسی از بینی نیز داشته باشد، علاوه بر راینوپلاستی، جراحی‌های مربوط به آن نیز به‌طور همزمان انجام خواهد شد. نتیجه‌ی حاصل علاوه بر زیبایی بینی، عملکرد تنفسی از مجرای بینی را نیز ارتقا می‌بخشد.

 

جراحی زیبایی بینی و مراقبت‌های بعد از آن

جراحی زیبایی بینی عموما یک عمل سرپایی محسوب می‌شود. یعنی نیازی به اینکه شخص شب را در بیمارستان سپری کند نمی‌باشد. حین عمل از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده می‌گردد، درنتیجه شما دردی را احساس نخواهید کرد. جراحی بینی معمولا بین یک و نیم تا دو ساعت به طول می‌انجامد، هرچند بسته به اهداف عمل ممکن است بیشتر نیز زمان ببرد.

بعد از جراحی بینی تا یک هفته نیاز است یک آتل (اسپلینت بینی) روی بینی شما قرار گیرد. ورم کردن و کبودی ناچیز اطراف چشم‌ها امری طبیعی است که تا 3 – 4 روز بعد از عمل کاملا برطرف می‌گردد.

شما می‌توانید تمام توصیه‌ها و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل جراحی بینی را از طریق لینک‌های زیر بخوانید:

مراقبت‌های قبل از عمل بینی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *