امروزه یکی از سوالات متداولی که از متخصصان جراحی بینی توسط مراجعینشان پرسیده می‌شود امکان جراحی  بینی با لیزر هست. تا چه حد این امر امکان پذیر است؟

 

جراحی بینی با لیزر

جراحی زیبایی بینی با لیزر یک دروغ تبلیغاتی بیش نیست. استفاده از لیزر در شاخه‌های دیگر پزشکی چون چشم، پوست و… پیشرفت به سزایی داشته اما در جراحی بینی هنوز به این جایگاه نرسیده است.

از لیزر در حد محدود در درمان بینی استفاده می‌شود مانند کوچک کردن شاخک های بزرگ بینی و جوانسازی پوست بینی. اما در جراحی زیبایی بینی باید استخوان بینی شکسته شود غضروف‌ها برداشته شود تا یه بینی فرم جدیدی داشته شود و امکان هیچ یک از این کارها بالیزر وجود ندارد.

در مواردی نادر میتوان از لیزر در رینوپلاستی بدون جراحی استفاده کرد مانند ضخامت بیش از حد پوست بینی که میتوان این ضخامت را با لیزر کاهش داد.

 

لیزر بینی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند لیزر بینی انجام دهند.

افرادی که اختلال‌ در لخته شدن خون ندارند

افرادی که مبتلا به دیابت وابسته به انسولین نیستند

به تازگی پوستشان را برنزه نکرده باشند

جنس پوستشان برای انجام لیزر مناسب باشد

و از پایداری و سلامت روانی برخوردار باشند

 

از لیزر چگونه استفاده می شود؟

از لیزر CO2 برای از بین بردن پوست ضخیم شده و کک مک بینی در رینوپلاستی بدون جراحی استفاده می‌شود. در حین درمان با لیزر سوزشی خفیف در سطح پوست احساس می‌شود که غالبا با بی‌حسی موضعی قابل پیشگیری است.

این روش یک راهکار درمانی مناسب برای پوست‌های ضخیم شده است. در این موارد، جراحی بینی با لیزر می‌تواند در اغلب مواقع بهبود زیادی را در ظاهر بیمار با حداقل درد و دوره درمان بسیار سریع ایجاد کند.